Uczy mnie 'Darmowy Kurs CSS'.
Problem z parkowaniem

Straż Miejska w Białymstoku
|-wezwanie (PNG)
|-moja odpowiedź (PDF i HTM; banery) ,---._
| '-paragon (PNG)                    'o--o-' jb
'-szkic sytuacyjny: OSM, Google oraz Geoportal

Zostałem pouczony -- nie zapłaciłem mandatu. Próba uczynienia miejscem parkingowym miejsca, w którym zaparkowałem samochód, spełzła na niczym. Po jakimś czasie 'Strefę zamieszkania' zamieniono w 'Strefę ruchu', co oczywiście nie zwiększyło liczby miejsc parkingowych.

Niskim kosztem można zbudować/stworzyć w okolicy bloku co najmniej 30 miejsc parkingowych zgodnie z polskim prawem i bez kupowania ziemi od Urzędu Miasta. Kupno tej ziemi jest ponoć teraz niemożliwe z uwagi na zatwardziałość urzędników -- duży plac UM marnuje się w pobliżu; jest wykorzystywany jako dziki parking. Wygląda jak trawnik, ale w istocie jest chodnikiem pokrytym betonowymi płytami chodnikowymi zarośniętymi zielskiem, czy jak kto woli -- dziką trawą.

Mój ojciec przez około 20 lat projektował (na zlecenia różnych urzędów) drogi, dróżki, drogi dla rowerów, chodniki, deptaki i przejścia dla pieszych... Oczywiście parkingi samochodowe także. :)

Róża wiatrów na moim szkicu nie wskazuje poprawnych kierunków świata, lecz jest efektem (reminiscencją?) dociekań. Być może znajdę chwilę czasu na poprawne ustawienie i Róży wiatrów, i całej mapy, tak aby zobrazować różnice pomiędzy dwiema projekcjami tej samej rzeczywistości. Jedno odwzorowanie to projekcja 3857, drugie to projekcja 2180. Można (i chyba warto) o tym poczytać tutaj.

Uwaga -- Cookies!!!